Kilyos'da Uçurtma Sörfü (Kiteboard)


kilyos.org web sitesi, tüm içeriği ile birlikte satılıktır. İlgilenenler info@kilyos.org adresine email atabilir.

Kiteboard (Uçurtma Sörfü) Nedir?
Kiteboard, windsurf benzeri olan ancak windsurfteki yelken yerine kite isimli uçurtma-paraşüt benzeri bir ekipmanla rüzgara dayalı olarak yapılan son derece eğlenceli ve adrenalinli bir spor dalıdır.


Kiteboard aynı zamanda olimpik spor dalları arasına da girmiştir. Dünyanın pek çok rüzgar alan plajlarında popülerdir ve alanında dünya şampiyonaları düzenlenmektedir.

2012 yılında ilk defa olmak üzere BURN Kiteboard World Tour Türkiye'de Kilyos Gümüşdere'deki Burc Beach'te 27 Haziran-01 Temmuz 2012 tarihleri arasında düzenlenmiştir. Kilyos'da uçurtma sörfü (Kiteboard), Gümüşdere Burç Beach'te yapılabilmektedir. Burç Beach'te su sporları merkezinde kiteboard eğitimi alabilirsiniz. Su sporları merkezinde ayrıca katamaran, windsurf, bodyboard ve skimboard imkanları da bulunmaktadır.

Kilyos Uçurtma Sörfü (Kiteboard) Mekanları...

  • Burç Beach Kilyos

    Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nin bir işletmesi olan Burç Beach; 2 kilometrelik güzel kumsalı, güneşlenme terası, Cafe/Bar’ı, balıkçı restoranı ile İstanbul'un hemen yanıbaşında deniz ve tatil keyfi sunuyor. Burç Beach´de kite board, katamaran, wind surf gibi su sporlarının yanı sıra beach volley ve beach soccer imkanları mevcut.